Aktuella Inbjudningar / Tävlingar / Matcher / - Uppdaterad 25 december | ||||
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- | ||||
HT 2021 | ||||
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- | ||||
September 2021 | ||||
Kristallens JGP | Viktor Rydbergs gymnasium Odenplan, Frejgatan 30 | 2021-09-11 | Resultat | |
JDM i snabbschack, Klass A,B och D | Salongerna, Stockholm | 2021-09-18 | Resultat | |
JDM i snabbschack, Klass C och E | Salongerna, Stockholm | 2021-09-19 | Resultat | |
Stockholms Schackförbunds och Pia Cramlings Tjejschacktävling |
Salongerna, Stockholm | 2021-09-24 | Resultat | |
JDM i blixt, Klass A,B och E | Salongerna, Stockholm | 2021-09-25 | Resultat | |
JDM i blixt, Klass C och D | Salongerna, Stockholm | 2021-09-26 | Resultat | |
TePe Sigeman Chess Tournament | Elite Plaza Hotel, Malmö | 2021-09-23 <==> 2021-09-29 | Resultat | |
Rockadens Öppna Ondagskamp | Hägerstensåsens medborgarhus | 2021-09-29 <==> 2021-12-08 | Resultat | |
Oktober 2021 | ||||
Kvalgrupp 1, Lag-SM 2021 | Salongerna och Hägerstensåsens Medborgarhus | 2021-10-01 <==> 2021-10-03 | Resultat | |
Kvalgrupp 2, Lag-SM 2021 | Salongerna och Hägerstensåsens Medborgarhus | 2021-10-01 <==> 2021-10-03 | Resultat | |
Knatte-Lag-DM | Salongerna,Stockholm | 2021-10-02 | Resultat | |
Skol-SM | Helsingborg | 2021-10-08 <==> 2021-10-10 | Resultat | |
Lag-DM i blixt | Salongerna, Stockholm | 2021-10-10 | Resultat | |
Juniorlag-DM, elitserien | Salongerna, Stockholm | 2021-10-16 <==> 2021-10-17 | Resultat | |
Finalspel Lag-SM 2021 | Stockholm | 2021-10-22 <==> 2021-10-24 | Resultat | |
Minior-Lag-DM | Salongerna,Stockholm | 2021-10-23 | Resultat | |
Uppsala Young Champions | Uppsala | 2021-10-29 <==> 2021-11-03 | Resultat | |
Trojanska Hästens höst-JGP | Vallatorpsskolan, Täby | 2021-10-30 | Resultat | |
Flick-SM | Limhamn, Malmö | 2021-10-29 <==> 2021-10-31 | Resultat | |
November 2021 | ||||
Hasselbacken Chess Open 2021 - GP | Stockholm | 2021-11-05 <==> 2021-11-07 | Fulltecknad, max 200 | Resultat |
Näringslivet möter förorten | Cederquists advokatbyra | 2021-11-10 | Resultat | |
Juniorlag-DM, superettan | Salongerna, Stockholm | 2021-11-13 <==> 2021-11-14 | Inställt - för få lag | Anmälda |
Gefle Elite Chess Open | Elite Grand Hotel, Gävle | 2021-11-12 <==> 2021-11-14 | Fulltecknad | Resultat |
Kristallens öppna Höstblixt | Garbosalen, Katarina Södra Skola | 2021-11-18 | Resultat | |
Rockaden-junioren | Hägerstensåsens medborgarhus, Stockholm | 2021-11-20 <==> 2021-11-21 | Resultat | |
DM i blixt | Salongerna,Stockholm | 2021-11-21 | Resultat | |
Stockholm Schackförbunds och Pia Cramlings Online-schacktävling 8 |
Lichess.org | 2021-11-26 | ||
Juniorallsvenskan - DIV I | Salongerna, Stockholm | 2021-11-26 <==> 2021-11-28 | Resultat | |
Juniorallsvenskan - DIV II | Salongerna, Stockholm | 2021-11-26 <==> 2021-11-28 | Resultat | |
Juniorallsvenskan - DIV III | Hägerstensåsens Medborgarhus, Stockholm | 2021-11-27 <==> 2021-11-28 | Resultat | |
Göstas Minnesturnering | Matsalen, Katarina Södra Skola | 2021-11-28 | Resultat | |
December 2021 | ||||
Dam-Weekend | Elite Palace Hotel, Stockholm | 2021-12-10 <==> 2021-12-12 | Fulltecknad | Resultat |
JGP-finaler | Salongerna, Stockholm | 2021-12-11 <==> 2021-12-12 | Kvalificerade | Resultat |
Kadettallsvenskan Online | Plattform: Tornelo | 2021-12-12 | Resultat | |
  | ||||
Stockholm Schackförbunds och Pia Cramlings Online-schacktävling 9 |
Lichess.org | 2021-12-17 | ||
Flickornas JGP-final | Salongerna, Stockholm | 2021-12-18 | Resultat | |
Julpjäsen | Salongerna, Stockholm | 2021-12-18 <==> 2021-12-19 | Resultat | |
  | ||||
Malmö Open - GP | Malmö | 2021-12-17 <==> 2021-12-19 | Resultat | |
Karlstad Open | Karlstad | 2021-12-27 <==> 2021-12-30 | Tävlingen är inställd | |
Rilton Cup 2021/2022 | Stockholm | 2021-12-27 <==> 2022-01-05 | Tävlingen är inställd | |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- | ||||
VT 2022 | ||||
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- | ||||
Januari 2022 | ||||
Januariturneringen | Elite Hotel Knaust, Sundsvall | 2022-01-07 <==> 2022-01-09 | Tävlingen är inställd | |
Tjejträffen | Garbosalen, Katarina Södra Skola Stockholm | 2022-01-08 | Anmäl dig här | Anmälda |
Stockholm Schackförbunds och Pia Cramlings Online-schacktävling 10 |
Lichess.org | 2022-01-14 | ||
Flick-SM | Göteborgs Schackcentrum, Vegagatan 30 | 2022-01-21 <==> 2022-01-23 | Tävlingen är inställd | |
Februari 2022 | ||||
Trojanska Hästens vår-JGP | Vallatorpsskolan, Täby | 2022-02-26 | ||
Mars 2022 | ||||
Elite Hotels Open - GP | Växjö | 2022-03-04 <==> 2022-03-06 | Anmäl dig här | Anmälda |
Tyresö JGP | Kumla Skola, Tyresö | 2022-03-13 | ||
Tyresö Jubileumsturnering | Tyresö Bygdegård | 2022-03-22 <==> 2022-03-24 | ||
April 2022 | ||||
Påskturneringen - GP | Norrköping | 2022-04-14 <==> 2022-04-17 | Anmäl dig här | Anmälda |
Maj 2022 | ||||
Deltalift Open - GP | Tylösand | 2022-05-26 <==> 2022-05-28 | Anmäl dig här | Anmälda |
Juli 2022 | ||||
Schack-SM | Uppsala | 2022-07-01 <==> 2022-07-10 | Anmäl dig här | Anmälda |